YYÜ’de mezuniyet şöleni

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) eğitimlerini tamamlayan 6 bin 248 öğrenci için mezuniyet töreni düzenlendi. Van YYÜ Stadyumunda düzenlenen, 2021-2022 akademik yılı mezuniyet töreni, öğrencilerin kortej yürüyüşüyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden tören, halk oyunları gösterisiyle devam etti.

Vali Ozan Balcı, törende yaptığı konuşmada, 40’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlayan Van YYÜ’nün akademisyenlerin, öğrencilerin ve Vanlıların alın teri ve emeğiyle bu günlere geldiğini söyledi.

YYÜ başarılı üniversiteler arasında yer aldığını belirten Rektör Hamdullah Şevli ise , “2021 yılında 207 üniversite arasında bugün 35 sıraya yükseldiyse bu sizlerin sayesindedir. Üniversitemiz dünya sıralamasında ilk 1000 de yer alıyorsa bu yine sizler sayesindedir ”dedi.

Ayrıca mezuniyet AK Parti Van Milletvekilleri, Osman  Nuri Gülaçar ve  Abdullahat Arvas , Van Cumhuriyet başsavcısı Oğuzhan Dönmez, Van il emniyet müdürü Atanur Aydın, Van il jandarma komutanı tuğgeneral Hüseyin Pekmez ve çok sayıda veliler katıldı.

Kaynak: Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.