Yaşar Adıyaman’ın imza gününe yoğun ilgi

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Van Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde okurlarıyla buluşan Vanlı şair – yazar Yaşar Adıyaman’ın söyleşi ve imza günü yoğun ilgi gördü.

Söyleşi öncesi Vangölü TV mikrofonlarına özel açıklamada buluna Vanlı şair – yazar Yaşar Adıyaman şunları söyledi:

“Ben yaklaşık 7 yıldır Van’dayım.  Daha önceden bu tarz etkinlikler ve programlar yaptık. Benim asıl alanım madde bağlığıyla ilgili çalışmalardır. Çağımızın en önemli hastalıkta biri madde bağımlığıdır. Madde bağımlılığını kitaplarımdan biri olan ‘ Önce Sevgi Sonra Çare’ kitabım tamamen bağımlıkla ilgilidir.

Bu kitapta şuna değinmek istedik “sevgi” her şeyin ilacıdır. Çocuklarımıza sevgiyle yaklaşmalıyız. Eğer çocuklarımıza sevgiyle yaklaşmasak çocuklarımız bunda büyük zarar görür. Çocuklarımıza vakti ayırmamız  ve çocuklarımızı uzaktan kontrolünü sağlamak gerekiyor. Dünya artık bir köy içinde internet, teknolojiyle çok haşır neşiriz ve  bilgi birikimiz var. Fakat bilincimiz eksik.”

Vanlı şair -yazar Yaşar Adıyaman ve şair -yazar Şehvan Karakoyun daha sonra  kitaplarını sevenleri için imzaladı. Van’ın kültürüne ve sanatına verdiği desteklerle adını duyuran Yaşar Adıyaman, imza gününe gelen tüm okurlarla yakından ilgilenerek güler yüzlü, mütevazı kişiliğiyle gönülleri fethetti.

Kaynak: Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.