Vatandaş tarafından kirletilen kaldırım görüntüleri Van’a yakışmıyor

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Van’ın Ferit Melen ve Milli Egemenlik Caddelerinin bileşiminde bulunan banka ATM’lerinin yanındaki kaldırım ve bahçe çöpten ve kokudan geçilmiyor.

Sigara, soda şişeleri, maske ve benzeri birçok çöpün atıldığı kaldırım ve bahçenin görüntüsü Van’a yakışmayan türden. Duyarsız vatandaşlar minibüs durağında beklerken içtikleri sigara izmaritlerini kaldırım ve bahçelere atıyor. Çevresinde yaşayan ve yoldan geçen insanlar tarafından, çöp kutuları yerine yol ve kaldırımlara atılan çöpler, kötü görünümün yanı sıra sağlıksız bir ortam oluşturuyor.

Salgınla mücadelede sürecinde daha çok önem kazanan hijyen çağrıları, duyarsız vatandaşların çevreyi kirletmesine engel olamıyor.

Van Büyükşehir ve ilçe belediyeleri yollar ve kaldırımları sürekli temizlese de vatandaşlar temiz tutmayıp kirletmekte ısrar ediyor.

ATM’lerin çevresi başta olmak üzere çevrenin kirletilmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını isteyen çevreye duyarlı vatandaşlar, çevreyi kirletenlere caydırıcılığı olan yaptırımların uygulanmasını istedi.

Kaynak:Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.