Vangölü TV ekranlarında Mustafa Kutlu kitapları analiz edildi

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Vangölü TV ekranlarında yayınlanan ve Moderatörlüğünü Atatürk Anadolu Lisesi Öğrencisi Sılanur Bilgin’in yaptığı “İnsan ve Eğitim” Programının bu haftaki konukları;

Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Ahsen Polater, Edremit Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Nazlıcan Nazlı, Açık Öğretim Lisesi Öğrencisi Ebrar Osmanoğlu, Mesut Özata Anadolu Lisesi Öğrencisi Nisa Lazoğlu, Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu Anadolu Lisesi Öğrencisi Sümeyye Menteş Oldu.

Programda; Mustafa Kutlu’nun eserlerinde umut, üslup ve işleyiş, kalbe değen ok, Anadolu’ya, yabancılaşmada modernizemin etkisi, din ve tasavvufi motifler detaylı olarak anlatıldı.

Mustafa Kutlu’nun eserlerinden Umut’u anlatan Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Ahsen Polater, “umut, arzulanan şeyi beklemektir. Mustafa Kutlu kitapların ’da her ne kadar hayatın içinden yazsa da bir o kadar da hayal dünyasından kesitler taşır. Örneğin, “Rüzgârlı Pazar” adlı hikâyesinde de bizlere umudu aktarıyor. Öyle değil mi abi, Umudu kesmemek lazım… Umudu kesmiş olsam evden çıkamam ki, umut bizim ekmeğimizdir.

Mustafa Kutlu’nun bana umudu anlatan kutlu kitaplardır”dedi.

Kaynak: VANGÖLÜ TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.