Bitmeyen Yolculuk 9. Bölüm: Büyükelçilerin Van Gezisi

Bitmeyen Yolculuk Programı-9 Büyükelçilerin Van Gezisi

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Vangölü TV’de yayınlanan, Şilan Hacıyusufoğulları’nın hazırlayıp sunduğu ‘Bitmeyen Yolculuk’ programında bu defaki konu, 68 ülkeden gelen 150 büyükelçinin Van gezisi oldu.

İlk olarak Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, eşi Meral Bilmez ve Genel Sekreter Mehmet Fatih Çelikel tarafından havaalanında karşılanan Büyükelçi ve Diplomatlar otobüslerle Akdamar Adası’na gitmek üzere Gevaş Akdamar İskelesi’ne geçti. Buradan teknelerle Akdamar Adası’na geçen 68 ülkeden 150 büyükelçi ve diplomat, Akdamar Adası ve Kilisesi’ni gezdi ve bol bol hatıra fotoğrafı çekti. Adadaki kiliseyi gezen diplomatlar adaya hayran kaldıklarını dile getirdi.

Akdamar Kilisesi ve ada çevresinde gezen misafirler, ardından Bitlis’in Ahlat ilçesinde organize edilen, Malazgirt Zaferi etkinliklerine katılmak için hareket etti.

Büyükelçi ve diplomatların ikinci günkü durakları ise Van Urartu Müzesi oldu. Burada Urartu, Akkoyunlu, Selçuklu ve Osmanlı hükümdarlıklarının bırakmış olduğu kadim eserleri incelediler. Daha sonra gümüş işlemeciliğinin icra edildiği çarşı, Tarihi Van Evleri ve Van Kalesi’ni ziyaret eden büyükelçi ve diplomatlar Van’ın güzelliklerini doyasıya yaşadı.

Bitmeyen Yolculuk, 9. Bölümüyle Vangölü TV ekranlarında sizlerle..

Kaynak : Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.