Van’da ‘Yenilenebilir Enerji ve İnşaat Yapı’ fuarı açıldı

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Van’da 2 Fuar bir arada açıldı.

Van’da Ajans Asya Fuarcılığı öncülüğünde ‘Doğu Anadolu Yenilenebilir Enerji Fuarı’ ve ‘İnşaat Yapı ve Belediye Ekipmanları Fuarı’ açıldı.

Çeşitli illerden 80 firma ve 150 markanın tanıtımının gerçekleştirileceği fuar protokolün kurdele kesimiyle açıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, “Bu yıl 2 fuarımızın açılışını beraber gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin ve bölgemizin böyle fuarlara ihtiyacı vardı. Yenilenebilir Enerji ve İnşaat Yapı fuarımızda 80 firma, 80 stantta 150’ye yakın markanın tanıtımı gerçekleştirilecek. Firmalarımızın çoğu il dışından ve uluslararası firmalardan oluşuyor. Buda sektör Van’ın konumuna ve Van’a olan ilgiyi gösteriyor. Bu konuda katılımcılarımıza teşekkür ederim.  İran ve bizim milletvekillerimiz burada iken şunu söylemek istiyorum. Biz bu fuarı ortak yapmak istiyoruz. Yıllardır bunun müsaadelerini veriyoruz. Ortak fuarları beraber yapmamız gerektiğine inanıyorum. Bu fuarın ülkemize ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle bu sıkıntılı günlerde bizi yalnız bırakmayan ve buraya gelen firmalarımıza da teşekkür ediyorum.” Dedi.

2 ülke arasındaki ticari bağlar kadim kültürlere dayalı bir tarihi geçmişimiz var diyen AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas da, “İki ortak müttefikin ve iki ortak İslam ülkesinin menfaatleri icabıyla el ele vererek kendi ülkelerini geliştirecekler. Ticaretimiz gelişecek. İnsanlarımızın refah seviyesi yükselecek. İran’ın Türkiye de çok ilişkileri var. Yüzlerce binlerce öğrenciler var burada okuyan öğrenciler ve İran’da okuyan öğrenceler var ve ticaretimiz var. Türkiye ve Van İran için emin bir limandır.” Şeklinde konuştu.

AK Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar ise, “Bugünkü fuarımızın açılışı bizim için çok anlamlı. Hem Van’ımızın tanıtımı açısından hem uluslararası açısından değerli ve önemli adımlar atılmasına vesile oluyor. Bugün burada İranlıların yatırımları söz konusu. Ciddi bir talepleri de söz konusu. Bizde onlarla birlikte bu fuarlar vesilesiyle bir araya geliyoruz. Bundan sonraki adımlarda buna göre devam ediyor. Bu yüzden fuarlar bizim için önemli.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.