Van’da trafik çilesi bitmek bilmiyor!

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Van’da son zamanlarda yapılan yol ve kaldırım çalışmalarından ve yanlış park yapan sürücülerden dolayı trafik felç oluyor.

Belediyelerin birçok sokakta yenileme çalışması yapmasından kaynaklı ara yol- alternatif yollar kapalı olunca sürücüler mevcut caddelere akın ediyor.

Bununla beraber kural bilmez vatandaşların rasgele ve çift araç park etmesinden dolayı da birçok ana caddede trafik çileye dönüşüyor.

Görüntüler Ferit Melen Caddesi eski devlet hastanesi civarı ile İskele Caddesinden. Fevan bğrit Melen Caddesi ara sokaklardaki çalışmalardan dolayı alternatif yol kullanamayan sürücüler caddeye akın etti ve uzun kuyruklar oluştu. Bu cadde üzerinde üzerin de çift park yapılması da sorunun artmasına neden oluyor.

Bir diğer görüntü ise yine İpekyolu ilçesi İskele caddesinden. Yaklaşık 3 yıl önce onarılan caddede yeniden çalışmalar başlatıldı. Özellikle mesai bitimine denk gelen çalışmalar sürücülere zor anlar yaşatıyor ve uzun araç kuyruklarına neden oluyor.

Trafikte sorun yaşayan sürücüler ve yoldan geçen vatandaşlar duruma çok tepkili olduklarını belirtirken kamera ya konuşmaya da temkinli yaklaşıyorlar.

Kaynak: Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.