Van’da sel felaketinde görev alanlara teşekkür belgesi  

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Van’da Batı Karadeniz bölgesindeki sel afetinde maddi ve manevi görev alan kamu ve sivil toplum kuruluşu personeline teşekkür belgesi verildi.

Van İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde Batı Karadeniz bölgesindeki sel felaketinde maddi ve manevi görev alan kamu ve sivil toplum kuruluşu personeli için bir program düzenlendi.

Karadeniz bölgesinde iklim değişikliğinden dolayı ciddi bir afet yaşadık ve birçok insanımızı kaybettik diyen Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, “ 2011 depreminde nasıl ki tüm Türkiye yardımımıza koştuysa Van’da o bölgenin yardımına koştu. Fiilen arkadaşlarımız sahada çalıştı. Belediye ekiplerimizin araçları o bölgelere gitti. STK’lar, belediyelerimiz, kaymakamlıklarımız ve birçok kurum afet bölgesinde, hem vatandaşlarımızın hem kurumlarımızın sağladıklarıyla yardımlarla bölgeye ulaştırdı.” Dedi.

“TIRLARIMIZIN ÜZERİNDE SADECE VAN YAZILDI”

Yardım kampanyasına destek veren kaymakamlıklarımıza, belediye başkanlarımıza, meslek odalarımıza, iş insanlarımıza şükranlarımızı ifade eden bir belgeyi takdim ediyoruz ifadelerine yer veren Bilmez, “Tırlarımız bölgeye gidince üzerinde sadece Van yazıyordu. Yardıma koşanlar birey olarak kurum adına koştu ama bir ulus olduğumuzu, bir millet olduğumuzu, bir bayrağın altında yaşadığımızı bu yardımı yapanlar bir Karadenizliye, Egeliye ve dünyaya gösterdi. Bununla beraber 2011 Van depreminde en anlamlı yardım Trabzonlu bir çocuğun kumbarasındaki 61 lirayı Van’a göndermesiydi. Burada önemli olan o sıkıntıyı paylaşabilmek.

Yapılan konuşmanın ardından Vali Bilmez tarafından sel felaketinde görev alanlara teşekkür belgesi takdim edildi.

Kaynak: Vangölü TV

 

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.