Van’da esnaf, Çalışmaları değerlendirdi

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Van’da son aylarda yapılan kaldırım ve yol çalışmaları birçok esnafı ve vatandaşı zor durumda bırakıyor. Çoğu sokakta sağlam olan asfalt ve kaldırım taşının kırılarak kaldırılması ise akıllara soru işareti bırakıyor.

Özellikle Van’ın İpekyolu ilçesinde bulunan birçok cadde ve sokakta prestijli cadde kapsamında çalışmalar yapılmakta. Yapılan çalışmaların geciktirilmesi, ağır aksak ilerlemesi esnaf ve vatandaşın tepkisine neden oluyor. Kimi vatandaşlar çalışmaları gereksiz bulurken kimi esnaf vatandaş ta yapılmasının iyi olduğunu belirtiyor. Kimi vatandaş ise çalışmalar hakkında konuşmaktan çekiniyor.

İpekyolu İlçesi Şerefiye Mahallesi İrfan Baştuğ caddesinde yapılan çalışmaları Vangölü TV olarak esnafa çalışmaları sorduk. İşte esnafın düşünceleri;

Serhat Özügüzel; Burada esnafım,  birçok yolda çalışmalar var. Çalışmaların yapılması güzel ama esnaf zor durumda kalıyor. Altyapı çalışmaları var görüyoruz ve buradaki fedakârlıkları da görüyoruz. Ama süreç çok uzadığı için sorun oluyor. İnşallah biran önce biter. Çünkü esnaf olarak çok sıkıntı ve zorluk çekiyoruz. Önümüz kış erken bitirilirse çok daha iyi olacak. 4 aydır evimin önündeki çalışmalar bitirilmedi hastam var ve hastamı rahat götürüp getiremiyorum. Bir taraf yapılırken diğer taraflar serbest olursa bu kadar sıkıntı yaşanmaz.

Yusuf Tunç; Bu sokakta yapılan çalışmalar gerekliydi. Yer yer çökmeler vardı ve yapılması gerekiyordu. Biranda her yerde çalışmaların olması hem esnafı hem de vatandaşı mağdur ediyor. Bence bir yer bitirilip daha sonra başka yere geçilmesi gerekiyor.

Nadır Aybar; Yol ve kaldırım çalışmalarının biran önce bitirilmesini istiyorum.

Sıracettin Macit, Van valisine yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz. Çalışmalar çabuk bitirilmesi gerekiyor. Esnafın halini de düşünmeleri gerekiyor. Çalışmaların geç bitilmesi bizi perişan ediyor. Kiralarımız yüksek birde çalışmalardan dolayı iş yapamadığımızda çok zor oluyor. Toz, toprak, çamur içerinde kalıyoruz. Halk sokaktan birkaç sefer geçer ama biz esnaflar her gün sokaktayız. Bizi çok etkiliyor. Çalışmalar gece gündüz yapılıp bitirilmesi gerekiyor.

Adem Armutçu; Yapılan çalışmalar fuzulidir. Buradaki asfaltı kaldırıp yerine aynı asfaltı veya parke taşını döşemesi tamamıyla gereksiz. Her yerde çalışmanın olması vatandaşı, esnafı mağdur ediyor. Sağlam olan yerleri kaldırıp tekrar yapıyorlar.

Kaynak Vangölü TV

 

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.