Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 40 yaşında

VANGÖLÜ TV / ÖZEL

Van yüzüncü yıl Üniversitesinin kuruluşunun 40. Yılı düzenlenen programla kutlandı.

Programa, AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, kaymakamlar, belediye başkanları, kurum müdürleri ve akademisyenler katıldı.

Van’ın Türkiye’de kampüsü ve konumu en iyi olan üniversitelerden birine sahip olduğunu, bu tür etkinliklerin de önemli olduğunu vurgulayan Vali Bilmez, “Bu projede görev alan arkadaşlarınızı kutluyorum. Üniversitemizin kuruluşundan bugüne gelişine kadar emeği olan başta rektörlerimiz, akademim kadrolarımıza, milletvekillerimize, kanat önderlerimize, STK yöneticilerimizin hepsine teşekkür ediyorum. İnşallah üniversitemiz 100. yılını da 400’üncü ve bininci yılını da kutlayacak.” Dedi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, ise üniversitenin 40. Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Bilimsel, akademik ve teknolojik yönlerden güçlü olmayı amaçladıklarını vurgulayan Rektör Şevli, şöyle konuştu:

“Tarım, hayvancılık, turizm, sağlık, sosyal, arkeoloji, spor ve sanat çalışmaları başta olmak üzere, bölgenin sahip olduğu yüksek potansiyeli, bilimsel araştırmalar ve sosyal sorumluluk projeleriyle açığa çıkarma misyonuna uygun stratejik hedefler belirledik. Üniversitemiz şehre ve bölgeye sırtını dönen bir üniversite olmanın aksine bütün imkanları ve alt yapısıyla bölgeye yüzünü dönen bir üniversitedir.”

Programa, YYÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi öğretim elemanları ve jandarma asayiş kolordu komutanlığı bandosunun müzik dinletisi renk kattı.

Müzik dinletisi sonrası Van YYÜ’nün 40. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla üniversiteye uzun yıllar hizmet eden personele vefa plaketleri Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Kaynak: Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.