Van halkı trafik kurallarına uyuyor mu?

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Türkiye de zaman zaman sürücülere yanlış park, aşırı hız gibi nedenlerle trafik cezası kesiliyor. Kesilen bu cezalara vatandaşlar yer yer tepki gösteriyor. Kesilen cezaların tamamı da kurallara uyulmadığı için uygulanıyor.

Peki, sadece araç sürücülerine mi ceza kesiliyor? Tabi ki hayır. Kurallara uymayan yayalara da ışık ihlali, karşıdan karşıya geçişlerde telefon ile görüşme yapıp trafiğin akışını aksatma ve tehlikeye koyma ve benzeri nedenlerle cezalar kesiliyor. Türkiye genelinde de son bir ayda 300 yayaya trafik cezası kesildi.

Bu durumu yayalara sorduk. Trafik kurallarına uyuyor musun? Ve yazılan cezaları nasıl buluyorsunuz? Sorular yönelttik. Bakın yayalar hangi cevapları verdi.

-Cezaların kesilmesi doğru bir karar. Nasıl ki kurallara uymayan araç sürücülerine ceza kesiliyorsa yayalara da ceza yazılması güzel bir şey. Evet, ben kurallara uyuyorum.

-Kurallara uymak zorundayız. Uyulmazsa cezalar yazılsın bence.

-36 yıllık şoförüm. Nasıl ki sürücülere cezalar kesiliyorsa yayalara da ceza kesilmesi yerindedir. Kurallara uyuyorum ve yollara çıkmıyorum.

-Hem yayaların hem de araç sürücülerinin trafik kurallarına uyması lazım. Şoför iken yayalara, yaya iken şoförlere hakaret eden tek milletiz.

-Evet, kurallara uyuyorum. Kurallara uymayan haksızdır. Devlet olmazsa biz yokuz.

Kaynak: Vangölü TV

 

 

 

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.