Spor Ekranı 1.Bölüm: Vanspor Kongresi

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Vanspor FK 4. Olağanüstü kongresinde Vangölü TV’de yayınlanan ve Sedat Dicle’nin hazırlayıp sunduğu Spor Ekranı programında kongre baştan sona ele alındı.

Vanspor Futbol Kulübü’nün 4. Olağanüstü kongresinde daha önce başkanlık görevinden istifa eden Servet Yenitürk, kendisinin deyimiyle ‘Takımın kapanmaması adına’ tekrardan başkanlığa aday olduğunu bildirmişti. Kongrede Servet Yenitürk ve ekibi dışında başka bir aday mevcut olmadı. Bundan dolayı Vanspor FK’nün yeni başkanı tekrardan Servet Yenitürk oldu.

Kongre öncesinde Vangölü TV’ye açıklamalarda bulunan Başkan Yenitürk ; ‘Bildiğiniz gibi süreç uzadı ama tabi ki mutluyuz. Taraftarımızın da, Van halkının da mutlu olması lazım. Vanspor’umuzun ve derneğimizin kapanmasına müsaade etmedik. Çağrılarımıza siyasilerimiz olsun, işadamlarımız olsun ses verdiler, kulak verdiler. İnşallah daha güzel bir yönetim oluşturacağız. Burada da biz yine elimizi taşın altına koyduk ve bu süreci de göğüslüyoruz. Bizim şu anda tek işimiz, tek hedefimiz bir an evvel bir hafta içerisinde bu ayın 7 ve 10’u arası Erzurum kampında takımımızı toparlayabilmemiz için hızlı bir şekilde transferlerimizi ve görüşmelerimizi yapalım. Tabi ki bunu ben tek başıma yapmayacağım, bahsettiğim siyasilerimiz ve işadamlarımızla birlikte yürütme kaydıyla bugün düğmeye bastık.’ Dedi.

Vanspor Futbol Kulübü’ne gönül vermiş olan Gölkentliler ve Karakobralar taraftar gruplarının da hazırda bulunduğu kongrede taraftarlar ‘Her zaman Vanspor’umuzun arkasında duracağız ve sevdamızın peşinde koşacağız.’ Diyerek desteklerini belirttiler.

Bölge Gazetesi Spor Müdürü Salih Deniz ise Vangölü TV’de kongre ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Deniz konuşmasında takımın çok zorlu ve sıkıntılı bir süreç geçirdiğini, kapanma noktasına geldiğini kaydetti. Yapılacak olan kongrede bütün bu zorlukların aşılmasının, kente yakışır bir takımın oluşturulmasının ve seyir zevki yüksek bir futbolun oynanmasının temennisinde bulundu.

Gazeteci Bişar Ulutaş ise konuşmasında ; ‘Birçok takım transferlerini yaptı, takımlar şuan kamplarını yapıyor. Bizde henüz bir takım emaresi yok. Perde arkasında bazı oyuncularla konuşulup anlaşıldığı söyleniyor. Böyle olsa bile bence takımın durumu iyi değil. O yüzden bu sezon ligden düşmemek için oynamak lazım. En azından Vanspor’un TFF 2.ligde kalmasını istiyoruz. Ama önümüzdeki sezonda aynı sıkıntıların olmaması için herkesin el birliğiyle bu takıma sahip çıkması gerekir.’ Diye konuştu.

Kongreden sonra ilk açıklamasını yine Vangölü TV’ye yapan Başkan Servet Yenitürk, Vanspor’un ve derneğin kapanmayacağı için mutlu olduğunu kaydetti ve bir an önce transferler ve görüşmelerin hızlandırılacağını açıkladı.

Kaynak : Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.