‘Mesleki Beceriler Ve Yeşile Dönüşüm’ Festivali Kariyer Paneli Başladı

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ‘MESLEKİ BECERİLER VE YEŞİLE DÖNÜŞÜM’ temasıyla bezenen ‘Avrupa Mesleki Beceriler Haftası’ kapsamında düzenlenen festivale mesleki eğitim veren 9 meslek lisesi, 450 öğrenci ve 50 öğretmenin katılımıyla düzenlenen festivalin birinci günü ‘’Kariyer Paneli’ ile başladı.

Festivale; Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr Abdülkadir GÜMÜŞ, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Mehmet Nuri ELÇİ  ve Şakir  SIĞINÇ, Van Çalışma ve İş Kurumundan İş ve Meslek Danışmanı Ali ÇINAR, Güzel Sanatlar Fakültesinden Dr.Öğr.Görevlisi Derya BARAN, Mühendislik Fakültesinden Dr. Öğr. Görevlisi Altuğ Karabey, Veterinerlik Fakültesinden Doç Dr Turan YAMAN,Van Meslek Yüksek Okulundan Öğr.Gör. Servet ÖZKAN, Güzel Sanatlar Fakültesinden Öğr.Gör.Oğuz ÇALIŞKAN, Sağlık Bilimler Fakültesinden Öğr.Gör. Fahri AŞKAN, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlerinden Mehmet Nuri ELÇİ açılış konuşmasında ‘öğrencileri 21.yüzyıl becerilerini kazanmış donanımlı bireyler olarak yetiştirmeyi istediklerini belirterek eğitimin temel felsefesinin öğrenciyi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda hayata hazırlamak olduğunu, bu yüzden de mesleki eğitimin çok kıymetli olduğunu ifade etti.

Daha sonra panelin moderatörlüğünü yapan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr Abdülkadir GÜMÜŞ protokol konuşmalarının ardından panelistlerin takdimini gerçekleştirdi.

Van Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden İş ve Meslek Danışmanı Ali ÇINAR çalışma hayatında herkesi ilgilendiren ‘’Çalışma Motivasyonu’ hakkında bilgilendirme ve tanıtım sunumu yaptı.

Daha sonra tüm panelistlerin kendi alanlarına  ilişkin  açıklamalarının ardından öğrencilerden gelen sorular  cevaplandırılarak panel tamamlandı.

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.