KOSGEB’in başarılı ve sevilen Müdürü Bilal Emre Yörük Vangölü TV’yi ziyaret etti

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Van’da yıllardır hiçbir insanı kimliğini ayırt etmeksizin binlerce proje başvurusunu onaylayan ve Van’ın ekonomisinin canlanmasına büyük katkı sunan, KOSGEB’in başarılı ve sevilen Müdürü Bilal Emre Yörük Vangölü TV Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Türk’ü ziyaret ederek başarılar diledi.

Ziyarette medyanın Van’ın tanıtımında, ekonomik ve sosyal gelişimdeki önemine dikkat çeken Yörük, “Yerel ve ulusal medya Van ve bölgemiz için çok önemlidir. Yerel medya olarak sizler de bizler için ayrıca önemlisiniz. Hem kurumumuz adına hem de şahsım adına sizleri ziyaret etmek, hayırlı olsun dileklerimizi iletmek istedik. Van’da yarattığınız istihdam için de ayrıca teşekkür ederim” dedi.

“1500 YAKIN GENCİMİZ BU ALANLARDA İSTİHDAM EDİLDİ”

Van’da 1500 yakın gencin bu alanlarda istihdam edildiğini ifade eden Yörük, “Ben burada sizin aracılığınız ile sayın cumhurbaşkanımıza, Sanayi Bakanlığımıza ve KOSGEB idaresi başkanlığına teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın cumhurbaşkanımız duyurduğu mikro ve küçük işletmelere destek paketi Van’da çok büyük karşılık buldu. Bu bağlamda verdiğimiz destekte 75 milyon liraya ulaştık. 700 işletme bu destek paketinden yararlandı. 1500 yakın gencimiz bu alanlarda istihdam edildi. Ben buradan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KOSGEB Van İl Müdürü Bilal Emre Yörük’ün ziyaretinden memnun olduklarını ifade eden Vangölü TV Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Türk, “İl Müdürü olarak Bilal Emre Yörük öncülüğünde Van’da ve bölgede önemli bir misyonu yerine getiren KOSGEB, yatırım sırasında ve sonrasında yeni girişimcilere verdiği destek ile hem ekonomiye önemli katkıda bulunuyor, hem de yeni istihdam alanları oluşturarak gençlerin hayata tutunmalarına büyük destek veriyor” diyerek, yapılan başarılı çalışmaları için tebrik etti.

Kaynak: Vangölü TV

Detaylar 18.30’da Vangölü TV ana haber ekranlarında

 

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.