Köseoğlu ,“ Vatandaşlarımıza yaptığımız işlemlerin aynısını mülteciler içinde yapıyoruz”

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Birçok kişi ölüm haberi alırken bile çok korkarken o korkmayı bırak son yolculuklarına onları yıkayarak hazırlıyor. Halk arasında cenaze yıkayıcı olarak bilinen Van Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğünde görevli Gassal Eyüp Köseoğlu yaptığı işin zorluğunu Vangölü TV mikrofonlarına şu ifadelerle anlattı.

Bizim asıl yoğunluğumuz mülteciler üzerinedir. Birinci konu mültecilerin sahipsiz olmalarıdır. Kendi vatandaşlarımıza yaptığımız işlemlerin aynısını onlar için de yapıyoruz. Mültecileri yıkıyoruz, kefenliyoruz, namazını kılıyoruz ve defnediyoruz.

Örneğin; Normal vatandaşların cenazeleri geldiği zaman cenaze sahibi mutlaka geliyor ve bize yardım ediyorlar. Ama onlar sahipsiz olduğu için cenazeyi kimse gelip almıyor. Cenaze bize geldiğinde fazlaca zarar görmüş olarak geliyor. Bazen ayda 20’den fazla göçmen cenazesi geliyor. Normal vatandaşlarını cenazesinde zorlamıyoruz ama göçmenlerini cenazesinde zorlanıyoruz. Çünkü göçmenlerini bütün işlemleri bize kalıyor.

Kaynak: Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.