İpekyolu’nda fide bizden üretim sizden

İpekyolu Belediyesi, ‘fide bizden üretim sizden’ projesi kapsamında vatandaşlara sebze fidesi dağıtmaya başlıyor.

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, evlerinin balkonunda, terasında veya bahçesinde ekim yapmak isteyen vatandaşlara, sebze fidesi dağıtımına başlıyor. Toplam 100 bin adet domates, salatalık, biber ve patlıcan fidelerinin dağıtımını gerçekleştirdi.

Sebze yetiştiriciliğini ilçede teşvik etmek amacıyla İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın’ın talimatları ile kent genelinde ve pek çok alanda çalışmalarını sürdüren İpekyolu Belediyesi tarımsal destek çalışmaları kapsamında da çiftçilere ve bireysel sebze yetiştiricilerine yönelik desteklerini de sürdürüyor.

Evlerinin terasında, balkon ya da bahçesinde sebze yetiştirmek isteyen vatandaşların; şahsen müracaat etmeleri gerekiyor.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, “Hemşehrilerimizden fide dağıtımına yönelik gelen yoğun talep üzerine bu yıl 100 bin adet fideyi ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Fide dağıtımındaki amacımız, herkes üretmenin mutluluğunu yaşasın. Balkonlar, teraslar bahçeye dönüşsün ve herkes sebzeleri dalından toplayarak ürün yetiştirmenin tadını alsın. İnşallah organik ve sağlıklı sebzelerle bahçelerimiz, sofralarımız bereketlenir. Tüm İpekyolu ilçesi sakinlerini bu güzel çalışmaya sahip çıkmaya davet ediyoruz.” diye ifade etti.

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.