İnci Kefali Festivaline davet

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Van’ın Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu 3-5 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan inci kefali Festivali ile ilgili olarak Vangölü TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundu.

10.uluslararası İnci Kefali festivalinin bir çok etkinlikle birlikte 3 haziran ‘da start vereceğini ifade eden Kaymakam Mehmetbeyoğlu,  “Erciş Kaymakamlığı, Erciş Belediyesi ve Van Valiliği ile Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile birlikte festivalimizi düzeliyoruz. Mavini ve yeşillin buluştuğu Erciş ilçemizde 2 bin yıldır devam eden İnci Kefali göçünün eşsiz gösterisinin su ile doğanın harmanlandığı festivalimize bütün hemşerilerimiz davet ediyorum.

3 gün sürecek olan festivalimizde gelecek nesillere tarihi bir iz bırakmak adına öncelikle Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu onaylı ve temsilcilerinin hazır bulunacağı İnci Kefali Festivalini uluslararası bir sergi yapacağız. Farklı kategorilerdeki inci kefali göçünü fotoğraf makinaları ve dronlarla kayıt altına alınacak olan bu muhteşem doğa olayına hepimiz şahitlik edeceğiz.

Yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda davetlimizde bulunmaktadır. Festivalde 3 gün boyunca konserler, halk oyunları, tiyatro gösterileri ve farklı yarışmalarla olacaktır. ”dedi

Kaynak: Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.