“ İlimiz projelere başvuru yapmada rekor kırdı”

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Vangölü TV Van halkının her alanda gelişmesi, refah seviyesinin yükselmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle eğitim alanındaki çalışmalarına büyük bir özveri ile devam ediyor. Vangölü TV ekranlarında yayınlanan İnsan ve Eğitim Programı da bu doğrultuda eğitime dair her şeyi ekranlara getirmeye devam ediyor. İnsan ve Eğitim Programının bu haftaki konuğu Erciş İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Alhan oldu.

Okullarda yapılan Projelerin eğitime katkısından söz eden Alhan, “Özellikle TÜBİTAK projelerinin katkısı bir hayli fazla. Bizler eğitimi sadece sınıfta ders görme, sınav yapma gibi görebiliriz ancak öğrencilerin yaparak öğrendiği en önemli metotlardan biri de bu projelerdir.

Bu projelerde öğrencilerimiz bire bir inceliyor, araştırıyor, gözlemliyor, tasarlıyor ve yeni bir ürün ortaya çıkarıyor. Eğer bir öğrenci bunu yaparak öğreniyorsa bunu bir daha asla unutmaz dolayısla bu TÜBİTAK projelerinin okullarımıza çok büyük bir katkısı vardır.

Bizim ilçemizde de 4006 TÜBİTAK projeleri kapsamın da yaklaşık 46 okulumuzun sergisi kabul edildi. Ayrıca ilimiz projelere başvuru yapma konusunda rekor kırdı. Bu rekor bizlerde ilçe olarak destek sunduk. Yaklaşık olarak 500 proje ile destek verdik. Bölge sergisine 3 okulumuzun sergisi kabul edildi. Bizim için en önemlisi ise öğretmen ve öğrencilerimizin bu işi önemsemesidir. Yine ortaokul düzeyinde ise 627 proje başvurusu yaptık. burada da yine 3 okulumuzun projesi bölge düzeyindeki finallere kaldı ”dedi.

Kaynak: Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.