Hemşirelik Ve Ebelik Öğrencileri Van Yyü’nün 40. Yılını Kutladı

2022 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin kuruluşunun 40. yıl dönümü vesilesiyle Fakülte, Yüksekokullar ve Üniversitemizin diğer birimleri bilimsel, sosyal, kültürel, sportif alanda muhtelif faaliyetler gerçekleştirmeye devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin ‘Hemşirelik ve Ebelik Öğrencileri Van YYÜ’nün 40. Yılını Kutluyor’ adlı etkinliği oldu.

Etkinlik, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda; öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten sunumlar eşliğinde konuşmalar, tiyatro gösterileri, halk oyunları, müzik dinletisi şeklinde gerçekleşti. Programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ile birlikte Van İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın da teşrif ettiler. Açılış konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıkan Rektör Şevli, bu anlamlı günde programa katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Rektör Şevli, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi olarak, 2022 yılının Üniversitenin kuruluşunun 40. yılı olması münasebetiyle dört ana başlık altında; bilimsel, sosyal, kültürel, sportif alanda birçok etkinlik düzenlemekte olduklarını vurguladı. Bahar Şenlikleri’ni de bu kapsamda daha coşkuyla kutladıklarını belirten Prof. Dr. Hamdullah Şevli; “Bahar Şenlikleri’ni daha önce Van depremi sonra da Covid-19 pandemisi gibi sebeplerden ötürü ne yazık ki kutlayamamıştık. Yaklaşık 10-12 yıl aradan sonra 15. Bahar Şenlikleri’ni bu yıl gerçekleştiriyoruz.” sözlerini kaydetti.

Üniversitenin bir yaşam alanı olması dolayısıyla bu yıl düzenledikleri 15. Bahar Şenlikleri’ndeki temel amaçlarının öğrencilerin dersler dışında da farklı etkinlikler yapabilmeleri olduğunun altını çizen Şevli; “bahar şenlikleri etkinliklerini sadece üç güne sığdırmıyoruz, elbette ki etkinliklerimiz şenlik alanında olmaya devam edecek ama bizler, etkinliklerimizi tüm yıla yaymaya çalışıyoruz ve hatta bu etkinliklerimizi ilimize, şehrimize de taşıyoruz. Üniversitemizin Rock topluluğu, tiyatro topluluğu gibi birimleri şehir merkezinde de etkinlikler düzenliyorlar. Dolayısıyla Bahar Şenliklerini bir alana ya da bir bölgeye değil de tüm öğrencilere, tüm üniversiteye, tüm yıla yayıyoruz.” dedi. Üniversitemiz Rektörü Şevli, bu etkinlik programında emeği geçen tüm hocalara, tüm öğrencilere teşekkür ettikten sonra kürsüden ayrıldı.

Programa, Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli ile İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın’ın yanı sıra Rektör Şevli’nin eşi Duygu Şevli Hanımefendi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenay Baydaş, fakülte dekanları, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.