Gürpınar’da doğaya atılan çöpler toplandı

Gürpınar’da 200 bin metrekare alanda doğaya atılan çöpler toplandı.

Gürpınar Belediyesi ve Borsa İstanbul Kız Yatılı Bölge Ortaokulunca çevre temizliği konusunda farkındalık oluşturmak için çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.

Van’ın Gürpınar Belediyesi’nce başlatılan çevre temizliği kapsamında, Koyunyatağı Mahallesi okullar bölgesinde 200 bin metrekare alanda doğaya atılan çöpler toplandı.

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın da katıldığı temizlik kampanyasında toplanan çöpler, kamyonlarla geri dönüşüm ve katı atık tesislerine götürüldü.

Temiz ve sağlıklı bir çevre için her vatandaşa sorumluluk düştüğünü söyleyen Başkan Tanış, ilçe genelinde temizlik seferberliği başlattıklarını ifade etti.

Tanış: “İlçe merkezimizde ve diğer mahallelerimizde gerekli temizlik çalışmalarını aksatmadan sürdürüyoruz. Ne yazık ki doğanın her geçen gün kirletildiğini görüyoruz. Burada bir farkındalık oluşturmak ve temiz çevre bilincini özellikle öğrencilerimize ve çocuklarımıza anlatmak ve yaşatmak adına böyle bir etkinlik düzenledik. Doğada yıllarca çözülemeyen malzemeler var. Doğaya çok zarar veren bu malzemeleri toplanarak geri dönüşüm tesislerinde tekrar kullanıma sunuyoruz. Gerek enerji olarak gerekse ham madde olarak tekrar doğaya kazandırmış oluyoruz. İnsanlarımızın bu bilinçle hareket etmelerini istiyoruz. Doğa bizim çocuklarımızın geleceğidir. Kirletmeyelim, onlara temiz ve sağlıklı bir gelecek bırakalım”

Etkinliğe Gürpınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Salihoğlu, belediye birim müdürleri ile personeller, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.