Gürpınar Belediyesi Stabilize Yol Çalışmalarına Başladı

Van’ın Gürpınar Belediyesi sezonun başlamasıyla birlikte stabilize yol yapım ve onarım çalışmalarına hız verdi.

Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın talimatıyla araç filosunu güçlendiren Fen İşleri Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla kırsal mahallelere yönelik planladığı çalışmalarına başladı.

Belediye ekipleri, vatandaşın ulaşım sıkıntısı yaşadığı caddelerde, sokaklarda ve ara yollarda genişletme çalışması yaptıktan sonra stabilize malzemesi dökerek yolları toz ve çamurdan arındırıyor.

Yol yapım çalışmaları ile ilgili bilgi veren Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, kırsal mahalle ve mezralarda ihtiyaç duyulan bölgelerde stabilize yol yapım ve onarım çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirtti.

Belediye imkanlarının her zaman vatandaşların hizmetinde olduğunu söyleyen Tanış, “Kar yağışının yoğun bir şekilde yaşandığı ilçemizde titizlikle çalışmasını yürüten ekiplerimiz şimdi havaların ısınmasıyla birlikte yol onarım ve bakım çalışmalarına başladı. Stabilize çalışmalarımızla yolları toz ve çamurdan arındırıyoruz. Hedefimiz yol sıkıntısı sorununu ortadan kaldırmaktır. Daha güzel ve yaşanabilir bir Gürpınar hedefiyle canla başla çalışmalarımıza devam ediyoruz etmeye de devam edeceğiz. “dedi.

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.