Gürpınar Belediye Başkanı Tanış, şampiyon karatecileri makamında ağırladı

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Van’ın Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, 25-29 Ağustos tarihlerinde Kayseri’de yapılan Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası ve 17-19 Eylül’de İstanbul’da Dünya Karate Federasyonu tarafından yapılan Karate 1 Gençlik Ligi yarışlarına katılan Gürpınarlı sporcular 14 yaşındaki Emirhan Güngör ve Berke Ulaş Ayten’i makamında ağırladı.

Gürpınar Belediyesinin destek verdiği sporcular,1 altın ve 1 bronz madalya kazandı.

TANIŞ, HER TÜRLÜ DESTEK İLE YANINIZDAYIZ

Sadece Gürpınar’ımıza değil ülkemize gurur vesilesi olan Emirhan ve Berke kardeşimizi ağırlıyoruz diyen Başkan Tanış, “Elde ettikleri başarı ile ülkemizin bayrağını göndere çektirmiş istiklal marşımızı okutmuştur ve ülkemize gurur yaşatmıştır. Klasmanlarında 28 ülkenin yarıştığı dünya çapındaki bir yarışmada birinciliği ve 3’üncülüğü ülkemize kazandırmışlardır. Kendilerini tebrik ediyorum. Gürpınar belediyesi olarak ilk gün nasıl destekçileri olduysak önümüzdeki çalışmalarda da maddi ve manevi destekçileri olacağımızı bilsinler. Tüm Türkiye, Van ve Gürpınar iki kardeşimizin yanındadır. Emek veren Okan hocamızı da tebrik ediyorum. Çok ciddi emekler verdi. Gürpınar adına kendisini kutluyor ve teşekkür ediyorum.” Dedi.

Gürpınar Gençlik Spor Kulübü karate antrenörü Okan Aksu, Uzun zamandır bunun hayalini kuruyorduk. Pandemiden dolayı bu hayalimiz biraz ertelendi ama sonucunda çok şükür güzel sonuçlar elde ettik. Yapılan son yarışmada 2 sporcumuz milli takım adına yarıştı. Bu bizim için çok büyük bir onurdu. Gürpınar belediye Başkanımız Hayrullah Tanış’ın bize büyük desteği oldu. Bu konuda başkanımıza teşekkür ederim.

Altın Madalya kazanan Emirhan Güngör de, “Dünya karate federasyonunun düzenlediği organizasyonda ülkemize altın madalya kazandırdım. Çok gururluyum. Sıradaki hedefimiz ise olimpiyat şampiyonluğu.

Bronz madalya kazanan Berke Ulaş ise, Karate federasyonunun düzenlemiş olduğu organizasyonda ülkemize bronz madalya kazandırdım. Çok gururluyum.”

Kaynak: Vangölü TV

 

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.