Gündemdekiler 30. Bölüm: Edremit Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Vangölü TV’de yayınlanan Gazeteci Ziya Türk’ün hazırlayıp sunduğu Gündemdekiler Programı bu haftaki durağı Edremit Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi oldu.

Edremit Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin 500 öğrenci kapasiteli olduğunu söyleyen Edremit Belediyesi Başkanı İsmail Say, “131 bin nüfuslu olan bir ilçede öğrencilerin ve çocuklarımızı gidip rahat sessiz bir ortamda ders çalışabilecekleri bir alan oluşturduk. Öncelikle kurduğumuz yer Edremit nüfusunun tam ortası bütün mahallelerden tek araçla ulaşım sağlanabilen havaalanı kavşağında bir yer. 2021 yılının ilk yarısında açmış olduk. 500 öğrenci kapasiteli ve 10 sınıfımız mevcut,500 öğrenci kapasiteli bu 10 sınıfımız YGS hazırlık kurslarında oluşur. Yine çok büyük bir kütüphanemiz var. Van’ın en büyük etüt merkezi burada bulunuyor. Çocuklarımız özellikle ders dışındaki zamanlarını bu etüt merkezinde geçiriyorlar” dedi.

Program Edremit Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin Müdür Yardımcısı Sinan Aldemir’in eğitim merkezindeki faaliyetleri, öğretmenlerin verilen dersler hakkında bilgi vermesi ve üniversiteye hazırlanan gençlerin verilen hizmetlerin yanı sıra eğitimler hakkında düşüncelerini paylaşması ile devam etti.

Kaynak: Vangölü TV

Programın detayları videoda…

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.