Feridun Irak, “Hepsi kartvizit sivil toplum örgütleridir”

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Meslek odaları, üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki anlamda yapılan işlerini kolaylaştırmak, mesleğin çıkarlarını korumak, meslektaşların birbirleri ile iletişim kurmasını ve dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulan kuruluşlardır.

Bizler Vangölü TV ekibi olarak Van TSO ve Van TB Eski Başkanı, Vanlı İş insanı Feridun Irak’a Van’daki meslek odalarının esnafa ne kadar yardımcı olabildikleri ve sorunlarını ne kadar dile getirebildiklerini sorduk.

Mikrofonlarımıza konuşan Irak,  yankı uyandıracak iddialarını şu ifadelerle anlattı:

Van’da benim bildiğim kadarıyla 40 civarı meslek kuruluşu vardır. 700 üzerinde de sivil toplum örgütü vardır.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI KİMLER İÇİN KURULUYOR?

Van halkı 700 küsur sivil toplum örgütünün 7 tanesini sayamayacaktır. Çünkü hepsi kartvizit sivil toplum örgütleridir. Başta kendi üyeleri olmak üzere halkın sorunlarını dile getirmemeleri ve halkın konularına sahip çıkmamalarından dolayı kimse onların varlığının farkında dahi değil.

VAN AKADEMİK ODALAR BİRLİĞİ ELİTİZ BİR TAKILMADAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR

Son zamanlarda bir de üstüne üstlük Akademi Odalar Birliği kuruldu. Her yerde söylüyorum, bu elitiz bir takılmadır. Hadi buyursunlar bunca sorunların olduğu bir ilde bu güne kadar nasıl bir yol aldılar? Neyi dile getirdiler? Neyin üzerine gittiler? Belgeleri ve faaliyetleri varsa göstersinler.

VAN GÖL’ÜNE ADETA BİR HANÇER SAPLAMIŞTIR

Van Gölü Van’ın en kıymetli varlığıdır, olmasa olmazımızdır, ancak katlediliyor? En son Edremit Belediye’sinin Bisiklet Kafe adında yapmış olduğu yer Mustafa Sarı Hocanın tabiriyle Van Gölü’ne adeta bir hançer gibi saplanmıştır.

Kaynak: Vangölü TV

 

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.