Çiftçilere, ‘Kırsal Kalkınma Projeleri’ anlatılıyor

Van Tuşba Ziraat Odası tarafından, odayı ziyaret eden çiftçilere Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından son olarak yayımlanan “15. Etap Kırsal Kalkınma Projeleri” hakkında bilgiler veriliyor.

Tuşba Ziraat Odası tarafından gerçekleştirilen, çiftçiyi ilgilendiren güncel konu başlıklarının ele alındığı bilgilendirme faaliyetleri sürüyor.

Oda tarafından şimdi de çiftçilere son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan 15. Etap Kırsal Kalkınma Projeleri hakkında bilgilendirmede bulunulduğu belirtildi.

Muhtarlar da bilgi aldı 

Edinilen bilgilere göre, önceki gün de Gülsünler Mahalle Muhtarı Bahattin Tekin, Arıtoprak Mahalle Muhtarı Übeyit Taşdemir ve Alabayır Mahallesi çiftçilerinden Ferhat Çelenk, Tuşba Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özgökçe’yi ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Özgökçe ve odanın teknik personeli tarafından ziyaretçi muhtarlara ve çiftçilere 15. Etap Kırsal Kalkınma Projeleri hakkında ayrıntılı bilgiler aktarıldığı kaydedildi.

Sulama sorunu 

Bu arada Sulama Birliği Başkanı Nahsan Kaya ve teknik personel de bir süre önce Tuşba Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özgökçe’yi çalışma ofisinde ziyaret etmişti.

Önümüzdeki sezon için baraj ve sulama kanalları ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunulduğu belirtilirken, ziyaret sırasında, çiftçinin daha ekonomik olan yağmurlama sistemine yönlendirilmesi konusunda da neler yapılabileceğinin ele alındığı öğrenildi.

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.