Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Heyetinden VASKİ’ye takdir

VANGÖLÜ TV ÖZEL

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan ve  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı heyeti Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (VASKİ) ileri biyolojik arıtma tesisinde inceleme yaptı.

VASKİ Genel Başkanı Ülker Cem Kaplan,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı heyetine tesisin kuruluşu ve çalışması hakkında bilgi verdi. Heyet bilgilendirmenin ardından, ileri biyolojik arıtma tesisini gezip incelemelerde bulundu.

İncelemeden sonra Vangölü TV ekranlarına özel açıklamadan bulanan Genel Müdür Kaplan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın sahiplendiği Van Gölü Havsa Koruma Eylem planı kapsamında, yarın yapılacak olan 2022 birinci çeyrek toplantısı öncesi çevre şehircilik bakanlığımızdan gelen heyete tesisimizi gezdirdik.

Atık su arıtma tesisi 5 Haziran 2021 Dünya Çevre gününde Cumhurbaşkanımızın teşrifiyle açılışı yapmıştık. O günden beri de tam kapasite çalışmakta, çevre şehircilik bakanlığımızdan gelen heyeti ve projenin koordinatörlüğünü yürüten, Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı Gülşen Orhan’ı gezdirdik tesisle ilgili bilgiler verdik.

Tesis Ağustos ayında kabulünü aldığımızdan beridir tam kapasite çalışıyor, çıkış suyumuzdan örnekler gösterdik.

Giriş ve çıkışımızdan laboratuvar sonuçlarımız çevre şehircilik bakanlığımız heyeti tarafından kontrol edildi. Tesisle ilgili pozitif izlenimle ayrıldılar. ”şeklinde konuştu.

Kaynak: Vangölü TV

Detaylar 18.30’da Vangölü TV ana haber ekranlarında

 

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.