Faruk Alpaslan’dan Van Valisi Bilmez’e tarife teşekkürü

VANGÖLÜ TV/ÖZEL

Van S.S. Hızır Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Alpaslan ve Van’daki taşıma kooperatif başkanları ve yöneticileri 2022 Ocak ayı başında Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Emin Bilmezi ziyaret etmiş ve son dönemde akaryakıta gelen zamlar nedeniyle zor süreçler yaşayan şoför esnafının sıkıntılarını anlatmıştı.

Ziyarette Faruk Alpaslan öncülüğündeki şoför esnafı temsilcilerini dinleyen Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Emin Bilmez Ocak ayı içerisinde yeni tarife sözü vermişti.

Faruk Alpaslan Vangölü TV mikrofonlarına yaptığı özel açıklamada, Ocak ayı içerisinde yapılan UKOME toplantısında şoför esnafına yeni tarife vererek sözünü tutan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Emin Bilmeze teşekkür etti.

Faruk Alpaslan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Bilindiği gibi akaryakıta gelen zamlardan dolayı bizim esnafımızın toplu taşımada olsun, yük taşımada olsun büyük sıkıntılar yaşıyordu. Akaryakıt fiyatlarındaki artış oranına göre yeni rayiç bedelin alınması gerekiyordu. Rayiç bedel tarifesi ise büyükşehirlerde UKOME tarafından veriliyor.

Artan fiyatları göz önünde bulundurarak geciktirmeden hem halkımızı mağdur etmeksizin hem de esnafımızı bir nebze rahatlatmak için bu rayiç bedellerinin verilmesinde öncülük eden bütün arkadaşlarım adına, Van Valisi Sayın Mehmet Emin Bilmez’ e çok teşekkür ediyorum.

Çünkü bizleri kırmadı bütün kooperatif başkanlarıyla birlikte gitmiş olduğumuz ziyarette kendisi bu sözü bize vermişti. Ocak ayında bu mağduriyeti gidereceğini söylemişti. Burada bunu yaparken hem halkı düşündü hem de esnafı düşündü, burada yüzdelik oranlarına göre batıda alınan %40 , %50 oranındaki zam oranlarını burada halkı düşünerekten %35 ve 40 oranında, hatta öğrenci servislerinde %15’lerde bir artırıma girdi. Verilen bu tarifeler esnafımızı az da olsa rahatlattı.

Ancak her geçen gün akaryakıta gelen zamları da düşündüğümüzde, gelen zamlar oranında 6 ayda bir taşıma rayiç bedellerinin güncellenerek hem esnafımızın mağdur edilmesi önlenmiş, hem de halkımıza ani olarak yüklü fiyat artışı yansıtılmamış olur.

Biz esnaf olarak burada yapmış olduğumuz çalışmalarda, hak ve hakikati gözeterek, herkesin hakkını verebilecek bir anlayış içerisinde olan Van Valisi Sayın Mehmet Emin Bilmez’in tüm sorunlara hakim olduğunu ve çözümlerde adaleti gözettiğine şahit oluyoruz.

Şoför esnafımız adına bizi kırmayıp sözünde duran, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

 Kaynak: Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.