Arvas,“ Bahçesaray’a tünel yapılmasını istiyoruz” 

VANGÖÜ TV/ÖZEL

Bahçesaray yolundaki 3 bin rakımlı Karabet Geçidi’nde 2020 yılında ilki 4 Şubat, ikincisi ise 5 Şubat’ta meydana gelen çığ faciasında 11 jandarma, 9 güvenlik korucusu olmak üzere 42 kişi şehit oldu. 84 kişinin de kar yığınından yaralı olarak kurtarıldığı çığ faciasının üzerinden 2 yıl geçti. Onlarca çığ riski olan karayolu, güzergâhı kullananların korkulu rüyası olurken, bir daha aynı faciaların yaşanmaması adına da yeni önlemler alınıyor.

Van gölü Belediyeler Birliği istişare toplantısında Vangölü TV mikrofonlarına özel ve önemli açıklamalarda bulunan Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas Bahçesaray’ın en büyük problemini yol olduğunu ifade ederek, “Günümüz şartlarında bir ilçenin yolunun kapalı olması çok büyük bir üzüntüdür. Biz ilçe olarak bunu sıkıntısını çekiyoruz. Bizim mutlak sürekle tünele ihtiyacımız var. Bu konuda bize destek veren bürokratlarımızı yürekten selamlıyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum. Bürokratlarımızın tünel dışında hiçbir şeyin Bahçesaray’a çözüm olmayacağı şeklinde ki görüşlerine bizlerde katılıyoruz. Bahçesaray’ın Van ve dünya ile irtibatı 12 ay sağlanmalıdır. Her seferinde çığ tehlikesi olacak diye yolu kapatmak bizler için bir zülüm haline geldi.

Bizler tünelin mevcut yol üzerinden Bahçesaray’a ulaşmasını istiyoruz. Tünel en kısa zamanda düşük bir maliyetle yapılabilir. Ben özellikle bu konuda üzüntülüyüm çünkü ciddi manada destek alamıyoruz ”şeklinde konuştu.

Kaynak: Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.