AK Parti Van İl Başkanlığı İrfan Kartal’a Yapılan saldırıyı kınadı

VANGÖLÜ TV /ÖZEL

İstanbul’da gerçekleşen Van Dernekler Federasyonu Genel Kurulu’nda bir selamlama konuşması yapması beklenen HDP Van Milletvekili Sezai Temelli Kürt Meselesi üzerine siyasi bir konuşma gerçekleştirmişti.

Sezai Temelli’nin ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal çıkmış, Temelli’nin siyasi bir konuşma gerçekleştirdiğini, kendisinin de siyasi bir konuşma yapmak zorunda kalacağını söylemişti.

Salonda bulunan ve Sezai Temelli’yi alkışlayan HDP’lilerin tepkisi üzerine Kartal’ın konuşması yarıda kalmış, salonda ortalık bir anda karışmıştı.  Salonda bulunan HDP’lilerin sözlü saldırısına uğrayan Kartal, bugün Van dönüşünde basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, “VAN FED Genel Kurulunu kendi siyaset arenasına çeviren, hizmetten uzak halkı kin ve nefrete sürüklemek adına büyük bir uğraş veren Sezai Temelli, Türkiye’de devasa hizmetleri ile çığır açmış AK Parti hükümetimize karşı saldırıya geçmiştir.  İstanbul’da ikamet eden Vanlı hemşerilerimizin varsa Van’la ilgili sorunları onları konuşmak, çözüm önerileri getirmek için toplantıya katılmış fakat Sezai Temelli ve HDP’li yöneticiler ideolojik tavır takınarak, Van halkına ve partimize yönelik ağır ithamlarda bulunmuşlardır.

Sivil toplum örgütlerinin kongre ve toplantılarında ideoloji üzerinden halkımıza hakaret etmeyi alışkanlık haline getiren HDP yöneticileri istismar ettikleri konularda “Türkiye’de Kürt sorunu yoktur, terör sorunu vardır ”vardır diyen İrfan Kartal vekilimize sözlü ve fiili sataşmada bulunarak ağızlarından düşürmedikleri demokrasi ve özgürlükten ne anladıklarını ortaya koymuşlardır. İlk andan itibaren Van halkından ve Türkiye kamuoyundan büyük tepki alan bu saldırı şehrimize ve halkımıza yapılmıştır ”şeklinde ifade edildi.

Kaynak: Vangölü TV

Bir yorum bırak
Mail adresiniz kimseyle paylaşılmayacaktır.